7 lutego 2013

AKCJA "USZYJ JASIA"

Kochani!
Dzisiaj chciałabym Was zaprosić do akcji pt."Uszyj Jasia". O co chodzi??? Już wyjaśniam. Mianowicie: odwiedzając różne blogi w poszukiwaniu nowych inspiracji, natknęłam się na blog www.ekoubranka.blogspot.com , którego autorka organizuje akcję właśnie pod takim hasłem. W skrócie chodzi o szycie poszewek dla szpitali dziecięcych, domów dziecka i hospicjów. Akcja trwa już od pewnego czasu, jednak dopiero teraz się o niej dowiedziałam. Pierwotnie najbardziej takich poszewek potrzebował szpital im. Jana Pawła II w Krakowie, jednak dzięki wielkim sercom blogowiczek został już zaopatrzony w jaśki. Ale ponieważ chętnych do szycia nie brakuje (na szczęście) akcja się rozszerza na inne szpitale w całej Polsce.


Uważam, że cel jest szczytny, więc postanowiłam się przyłączyć. Zapraszam więc i Was. Uszycie "jaśka" jest naprawdę bardzo proste, a uśmiech dziecka bezcenny. Przyłączyć może się KAŻDY, nawet ten co nie poradzi sobie z uszyciem poszewki (może np. wysłać materiały do uszycia jaśków). Wszelkie szczegółowe informacje i adresy znajdziecie na stronie www.ekoubranka.blogspot.com oraz nowym blogu, poświęconym tylko tej akcji uszyjjasia.blogspot.com .
Naprawdę Was zachęcam! Ja uszyłam już 6 i szyję dalej, zdjęcia będą wkrótce!!! :D

P.S. Z tego co wyczytałam z najnowszych informacji aktualnie potrzebne są poszewki nieco większe o wymiarach 40x50cm oraz 45x70cm

Pozdrawiam Was serdecznie :)


2 komentarze:

 1. Hej! Miło mi Cię gościć na moim blogu :)Jasia Nie umiem uszyć, tzn. nie mam maszyny, ale chcę napisać list do chorego dziecka i wysłać aniołka. O tej akcji pisze Alutka na Alutkowym Hand Made. Do uszycia jasia może zwerbuję szyjącą koleżankę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to banalne co napiszę, ale naprawdę miło, że w tak skomercjalizowanym świecie są jeszcze ludzie o dobrych sercach, dla których największą radością i satysfakcją jest pomagać potrzebującym, chociażby na tyle na ile jesteśmy w stanie. Ktoś może coś uszyć - niech szyje, ktoś inny potrafi śpiewać - niechaj zorganizuje koncert charytatywny. Ale najważniejsze, że każdy dołoży swoją cegiełkę a uzbiera się naprawdę mnóstwo DOBRA, a jak wiemy "DOBRO POWRACA" :)
   Pozdrawiam serdecznie i życzę przede wszystkim tego co DOBREM się zwie ;)

   Usuń